موضوعات
آرشيو
دوستان

 

تبلیغات سایت ملی اسکریپت
تبلیغات وِیژه

همواره یکی از مسائل مهمی که مابین مشتریان و ارائه کنند‌‌‍گان محصولات و خدمات وجود داشته است، پشتیبانی محصول ارائه شده از طرف فرد یا شرکت ارائه کننده بوده است. وجود یک پشتیبانی مناسب و با کیفیت می‌تواند به اندازه کیفیت خود محصول ارائه شده، اهمیت داشته باشد. پشتیبانی‌هایی که به صورت سنتی (از طریق تلفن و یا دفاتر نمایندگی و …) انجام می‌شود معمولاً سختی‌ها و مشکلات زیادی را به همراه داشته‌ و دارند (به طور مثال، مشتری فقط در ساعاتی خاص می‌تواند مشکلش را با فروشنده در میان بگذارد). اما امروزه با عمومی‌تر شدن استفاده از کامپیوتر و اینترنت و وجود خدمات الکترونیک می‌توان بخش عظیمی از این پشتیبانی را به صورت مجازی و در نتیجه از طریق اینترنت ارائه نمود و در وقت و هزینه‌ها بسیار صرفه جویی کرد، همچنین خدمات را با کیفیتی مناسب‌تر و در مدت زمانی کوتاه‌تر ارائه کرد و در نتیجه میزان زمان انتظار مشتریان برای دریافت پاسخ را به حداقل رساند. « تیکفا » عنوان پروژه‌ای می‌باشد که به همین منظور طراحی و پیاده‌سازی شده است.

به عبارت دیگر، «تیکفا» یک «سیستم پشتیبانی آنلاین مشتریان» یا Online Customer Support System است که منتشر شده است تا پشتیبانی خدمات و محصولات شما به صورت آنلاین را بهبود بخشد.

امکانات کلی تیکفا:

امکان عضویت مشتریان و ارسال پیغام درخواست پشتیبانی در قالب تیکت به واحدهای مختلف سازمان
– امکان تعریف مدیران مختلف با سمت‌های مختلف جهت تقسیم کار رسیدگی به تیکت‌ها (هر مدیر فقط تیکت‌های واحد خود را دریافت و رسیدگی می‌کند)
– امکان ارسال تیکت برای یک مشتری و اطلاع‌رسانی از طریق ایمیل
– امکان پاسخگویی به تیکت‌ها همراه با امکان ضمیمه کردن فایل‌های مختلف

مشخصات فنی تیکفا:

–    تیکفا یک سیستم تحت وب به حساب می‌آید و به زبان PHP پیاده‌سازی شده است.
–    در کنار زبان PHP، برای منعطف شدن اسکریپت در مکان‌های لازم از Ajax  و javascript نیز استفاده شده است.
–    تیکفا از زبان MySQL جهت ارتباط با پایگاه داده   (Database) استفاده می‌کند.
–    هسته اصلی تیکفا شامل فایل‌های PHP، عکس‌های به کار رفته و غیره، حجمی کمتر از ۱MB دارد.
–    در طراحی و پیاده‌سازی تیکفا سعی شده است تا تمامی استاندارهای لازم رعایت شود تا این سیستم با تمامی مروگرهای استاندارد سازگار باشد و به درستی نمایش یابد، تیکفا بر روی مرورگر‌های Firefox، Chrome، Internet Explorer و Opera  تست شده است.